wtorek, 29 października 2013

Wir lernen Deutsch - Wir schauen YT an!


Najwyższa pora kolejną sferę naszego e-życia zamienić w miejsce przyjazne dla nauki języka obcego. Kto nie ogląda filmików na YT? Zwłaszcza ostatnio, kiedy rozrywkowe filmiki kręcone przez różnych pozytywnie zakręconych ludzi biją rekordy popularności, a nawet pozwalają ich twórcom utrzymywać się.

Również inne kraje mają swoich sławnych youtuberów, a oglądanie ich niesie za sobą szereg możliwości również dla nas, uczących się:
  • Źródło żywego języka
  • Wszelkie modne, potoczne powiedzonka, słowa
  •  Wiedza na temat kultury, mentalności danego kraju
  • Ćwiczenie w rozumieniu tekstu słuchanego
  • Rozrywka
  • Rozumienie kontekstów
Oczywiście to tylko mała część długaśnej listy powodów, dla których warto zasubskrybować kilka obcojęzycznych kanałów na youtube. A konkrety? Proszę bardzo.


Może wydawać się nieco dziwne, że chłopak opowiada o kosmetykach i ubraniach, ale to nie jedyne tematy poruszane przez Samiego. Chłopak jest zabawny, ciekawy i do tego przystojny:) Mówi jednak dość szybko, ale to świetnie ćwiczy naszą umiejętność rozumienia żywego języka.

BambisBuecher


SchockiBooks


Coś dla miłośników książek i filmowych recenzji. Na pewno oglądacie tego typu filmiki po polsku, zapraszam więc do oglądania również naszych zagranicznych książkoholików:)

AlexandJim


Naprawdę genialny kanał, prowadzony przez dwóch przyjaciół: Amerykanina i Niemca, którzy w przezabawny sposób porównują różne sfery życia w swoich krajach np. słodycze, słowa, które nie występują w innych językach, jedzenie, sport, alkohol, prostytucja itd. Ćwiczymy angielski, niemiecki oraz dowiadujemy się mnóstwa interesujących faktów zarówno o USA, jak i o Niemczech. 

Ganzer Film Deutsch


Jeden z wielu kanałów oferujących nam całe filmy po niemiecku. Szczególnie polecam serię "Herzkino", która emituje romantyczne historie, może niezbyt wymagające intelektualnie, ale relaksujące i stosunkowo łatwe do zrozumienia dla obcokrajowca. 

Clixoom


Talkshow z udziałem wielu sławnych ludzi, na luzie, w domowej atmosferze, a rozmowy ubarwiane różnymi grami. 

ARD


Coś z wyższej półki. Źródło rzetelnych informacji z Niemiec i świata. 

Przedstawiona przeze mnie lista to oczywiście czubek góry lodowej. Internet jest przeładowany, dlatego warto wybrać swoje ulubione kanały i trzymać się ich, oglądać regularnie. Jak wszędzie, co za dużo to niezdrowo. Ale oczywiście zachęcam do szukania, szperania i odnalezienia tych, które Was naprawdę zainteresują. Może będą to również kanały, które Wam zaproponowałam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz