sobota, 1 lutego 2014

Podsumowanie stycznia


Życie jest pełne paradoksów. Takich dużych i takich małych, jak to, że mimo iż styczeń to miesiąc sesji i nauki, był dla mnie owocny w książki i recenzje. Przynajmniej w porównaniu do grudnia, tak kiepskiego, że się podsumowania nie opłacało robić;) 

W roku 2014 przeczytałam już 6 książek w kolejności od najlepszej:

5. John Steinbeck "Nieznanemu Bogu"

Szukanie towarzystwa książek, spokoju i odpoczynku to moje bardzo częste zajęcie ostatnimi czasy... Też tak macie? Nie wiem czy to pogoda, czy po prostu taki charakter, a może przyzwyczajenie... Nie potrafię się nigdy tak uspokoić i wyciszyć, jak przy lekturze, no, może jeszcze w teatrze, tak, pora znów się wybrać.


Poza tym znalazłam mój stary zeszyt, w którym notowałam ostatnie zdania z przeczytanych książek. Zawsze miałam wrażenie, że te słowa przed finalną kropką są takie najbardziej dopieszczone, przemyślane przez autora i też często najbardziej trafiają w serca czytelników. Często zawierają w sobie podsumowanie całej historii, uniwersalną życiową mądrość, sentencję. To kopalnia świetnych cytatów! Zapraszam na mojego fanpage'a na facebooku, jeśli macie takie samo zdanie na ten temat. Zachęcam też do zwracania uwagi na ostatnie fragmenty książek, które Wy właśnie czytacie i dzielenia się nimi;)


2 komentarze:

  1. Chyba muszę się zapoznać z twórczością Steinbecka :) Też tak mam, uciekam w książki, kiedy tylko się da. Jedna strona, jeden rozdział przeszmuglowane gdzieś między jednym a drugim zadaniem domowym. Żeby się wyciszyć, mieć tę chwilę wytchnienia. W ferie będę miała na czytanie dużo więcej czasu, więc mam ochotę skakać z radości :)

    Co do cytatów, to moje zdanie znasz :) Sama prowadzę zeszyt z cytatami, ale chyba zacznę się też bardziej zagłębiać w ostatnie zdania. Może wtedy będzie ich w moim zeszycie jeszcze więcej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam zeszyt do cytatów, ale nie uzupełniony do końca. Cytaty wynalezione przeze mnie są dosłownie wszędzie - w kalendarzu, na kartkach, w notatnikach... Ten temat zdań na końcu - interesujące. Będę musiała się temu przyjrzeć.

    OdpowiedzUsuń