piątek, 27 września 2013

Plan zajęć i podsumowanie września

Ostatni weekend laby i ... na uczelnię wracać czas! Już zaczynają mi się śnić moi wykładowcy, więc to chyba znaczy, że tęsknię, czyż nie?:) Niestety nie udało mi się zrobić generalnej powtórki tak, jak planowałam. Rządna krwi lista czasowników nieregularnych spogląda na mnie ze złością, ale cóż ja mam poradzić na to, że blogowanie i czytane mnie tak zaabsorbowało? Cieszę się z tego nowoodkrytego hobby i bardzo nie chcę zaprzepaścić całej trzymiesięcznej pracy tutaj, dlatego postanowiłam zrobić "Plan zajęć "Książki moja kofeina"", który zawiśnie nad moim biurkiem i będzie gryzł za każdym razem, gdy zechcę odstąpić od niego na rzecz, no nie wiem... nauki na przykład ^^

Zmiany, zmiany...:

* Recenzje planuję dodawać mniej więcej raz w tygodniu, ale nie wiem, jak będzie z moim czasem na czytanie dla przyjemności, dlatego stworzyłam nowy dział "Tag książkowy", który zastąpi czasami recenzję. Będę pisać np. o książkach z dzieciństwa, najstarszej mojej książce itp. 
* Razem z działem "Wir lernen Deutsch" będę chciała zachęcić Was do wspólnej nauki języka (niekoniecznie niemieckiego), a także pokażę czasami, jak wygląda studiowanie filologii. Zachęcam też do zwracania się do mnie o pomoc, jeśli takowej potrzebujecie w zwązku z nauką niemieckiego:)
* "Słówko tygodnia"- tu już Niemiecki zakróluje razem z wyjątkowo uroczymi albo ciekawymi słowami
* Postaram się również regularnie, mniej więcej co dwa tygodnie dodawać tekst z cyklu "Cytuję, więc piszę"

Co o tym sądzicie? Będziecie do mnie zaglądać?:) Który dział interesuje Was najbardziej?
***

Pora również najwyższa podsumować wrzesień. Jestem bardzo zadowolona, bo w zasadzie każda przeczytana książka mi się podobała, albo nawet więcej. Zyskałam nowe pozycje, które uplasują się na samym szczycie mojej ogólnej listy książkowych przebojów. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom kilkakrotnie zdarzy się miejsce ex aequo. 

Wrzesień = 10 książek! Będę tęsknić za takimi statystykami:(

1. Sylvia Plath "Szklany klosz" -
niestety nie doczekał się jeszcze recenzji, ale już niedługo. Obiecuję także, że o Sylvii jeszcze u mnie przeczytacie, bo mnie bardzo jej postać zaciekawiła.
1. Charles Dickens "Opowieść o dwóch miastach" -
również jeszcze recenzja nie publikowana, ale czeka grzecznie w roboczych.

Poza rankingiem znajduje się:

Maciej Sadowski "Janusz Korczak. Fotobiografia"

 • W wyzwaniu czytelniczym "52 książki" przeczytałam już 48/52 książki
 • W wyzwaniu czytelniczym "Z listą BBC" przeczytałam już 35/100 książek
Życzę zatem wszystkim udanego października!

3 komentarze:

 1. Mam nadzieję, że będziesz się trzymać planu :D Mój ma tylko jeden podpunkt: jedna recenzja w tygodniu, nawet jak będę ją pisać jedną ręką, a drugą rozwiązywać zadania z fizyki ^^ Zazdroszczę statystyk, u mnie krucho z czytaniem. Dopiero wrzesień, a już nie mam na nic czasu. Cieszę się, że ,,Szklany klosz'' Ci się spodobał, to jedna z moich ulubionych książek :D Życzę dużo sił w nadchodzącym roku akademickim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opowieść o dwóch miastach muszę w końcu przeczytać, dlatego czekam na Twoją recenzję:) Ogólnie genialne wyniki - gratuluję:)
  Plan bardzo ciekawy, życzę, aby udało Ci się go realizować. A co do tej pomocy z niemieckiego, to lepiej się nie przyznaj, bo się nie opędzisz od chętnych (na przykład mnie;)).
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń